You have no items in your shopping cart.
- High quality OEM type chrome plated and polished wheel spacer.
- Sold Individually
NOTE: Replaces OEM Part #43360-00.
This item fits the following applications:
Harley Davidson FLSTS Heritage Springer Softail 2000-2003
Harley Davidson FLSTSB Softail Cross Bones 2008-2011
Harley Davidson FLSTSC Softail Springer Classic 2005-2007
Harley Davidson FLSTSCI Softail Springer Classic 2005-2006
Harley Davidson FLSTSI Heritage Springer Softail 2001-2003
Check Out Monsters on Machines Stickers
Vintage-inspired monster machine decals, racing art, hot rod stickers, snowmobile graphics, and more.
Visit Monsters on Machines eBay Store
Specs
| Product Name | Spacer |
| Type | Wheel |
| Style | Replacement |
| Mounting Position | Front Left |
| Color/Finish | Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Inside Diameter | 3/4" |
| Length | 0.480" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Package info
| Weight | 0.25 lbs |
| Height | 0.68 |
| Length | 6.1 |
| Width | 4.91 |
Check Out Monsters on Machines Stickers
Vintage-inspired monster machine decals, racing art, hot rod stickers, snowmobile graphics, and more.
Visit Monsters on Machines eBay Store
