You have no items in your shopping cart.
Drag Specialties Ring Set
Designed for use with Drag Specialties replacement pistons and OEM pistons
High quality moly top rings
Set includes rings for two pistons
NOTE: For '17-24 M8 114" Pistons (4.000" Bore)
Included Items:
(2) Top rings
(2) Second rings
(2) Spacer rings
(4) Oil rings
No instructions
Check Out Monsters on Machines Stickers
Vintage-inspired monster machine decals, racing art, hot rod stickers, snowmobile graphics, and more.
Visit Monsters on Machines eBay Store
Designed for use with Drag Specialties replacement pistons and OEM pistons
High quality moly top rings
Set includes rings for two pistons
NOTE: For '17-24 M8 114" Pistons (4.000" Bore)
Included Items:
(2) Top rings
(2) Second rings
(2) Spacer rings
(4) Oil rings
No instructions
Specs
| Product Name | Ring Set |
| Type | Replacement |
| Bore Size | 4.000" |
| Bore - Oversize | Standard / Standard |
| Engine Type | 114" |
| Units | Set |
| Riding Style | Street |
Package info
| Weight | 0.24 lbs |
| Height | 1.77 |
| Length | 4.8 |
| Width | 4.17 |
Check Out Monsters on Machines Stickers
Vintage-inspired monster machine decals, racing art, hot rod stickers, snowmobile graphics, and more.
Visit Monsters on Machines eBay Store
