You have no items in your shopping cart.
RIM STRIPS
High-quality heavy-duty rubber rim strip
Prevent chafing of the inner tube by spoke nipples
Measurements given are for rim diameter and actual width of the rim strips
10-pack
Check Out Monsters on Machines Stickers
Vintage-inspired monster machine decals, racing art, hot rod stickers, snowmobile graphics, and more.
Visit Monsters on Machines eBay Store
High-quality heavy-duty rubber rim strip
Prevent chafing of the inner tube by spoke nipples
Measurements given are for rim diameter and actual width of the rim strips
10-pack
Specs
| Product Name | Rim Strip |
| Type | Center Valve Hole |
| Material | Rubber |
| Rim Diameter | 15" |
| Width | 5" |
| Units | 10 Pack |
| Riding Style | Street |
Package info
| Weight | 3.3 lbs |
| Height | 2.67 |
| Length | 9.48 |
| Width | 5.74 |
Check Out Monsters on Machines Stickers
Vintage-inspired monster machine decals, racing art, hot rod stickers, snowmobile graphics, and more.
Visit Monsters on Machines eBay Store
